Англійське слово «stretching», від якого походить назва даної дисципліни, означає «розтягування», так що стретчинг – це не що інше, як комплекс вправ аеробіки, спрямований на розтяжку м’язів і розвиток еластичності тіла. Він підходить для людей будь-якого віку з різною підготовкою.

 

Головне завдання стретчинга

 

– розтягнути ваші м’язи, тримати їх в тонусі і рухливості, зберігаючи здоровий стан тіла. Стретчинг – це важлива частина підготовки спортсменів і лікувальної гімнастики. Він відмінно тренує м’язи ніг, спини, шиї, рук – в залежності від ваших потреб і підібраного комплексу вправ. Для жінок стретчинг буде особливо корисний, адже ця дисципліна допомагає досягнути стрункості і витонченості. Якщо займатись на регулярній основі, то зайвий жир поступово зникне, а м’язи отримають більш рельєфну форму.

 

Чим корисний стретчинг?

 

  • Пропрацювання всіх м’язів тіла;
  • Усунення напруги і больових відчуттів в різних частинах тіла шляхом зняття м’язових і нервових блоків;
  • Стимуляція серцево-судинної системи;
  • Омолодження тіла шляхом повернення йому природної гнучкості;
  • Завжди пряма постава і підтягнутий, стрункий вигляд;
  • Поліпшення настрою, підвищення самооцінки, відчуття комфорту і задоволення.

 

 

Стретчнгом можна займатися як окремо, так і додатково зі своїми основними заняттями з фітнесу чи спорту. Вправи також легко виконуються в будь-який час доби і в будь-якому місці з достатнім простором.

 

Види стретчинга

 

Аеростретчинг – це заняття на розтяжку не на звичній підлозі, а в повітрі за допомогою підвішених до стелі полотен. Це сама елементарна база повітряної гімнастики. Новачкам вона не підійде: спочатку потрібно набратися досвіду і впевненості на підлозі. Розтяжка в повітрі відкриває нові можливо для вправ, які дозволять збільшити навантаження на м’язи.

Силовий стретчинг – це комплекс вправ одночасно на силу м’язів і на їх розтягування. Його краще виконувати тим, хто звик до регулярних систематичних занять. Новачкам же потрібно діяти повільно і поступово: починати з самого простого і робити кожну вправу по 15-20 секунд – не довше.

Базовий стретчинг – прості вправи для новачків, які дозволять підготувати тіло до інших видів стретчинга.

 

Підказки для новачків

 

  • Розтягувати тіло потрібно до появи больових відчуттів. Якщо ви відчуваєте біль, значить, ви досягли поточного максимуму м’язової розтяжки і збільшувати цей максимум потрібно поступово;
  • Тренування на розтягування краще практикувати після фізичного навантаження або аеробіки, коли м’язи розігріті: це забезпечить достатній приплив крові до м’язів і підвищить їх еластичність;
  • Основа успіху – правильне дихання: не потрібно затримувати або форсувати вдих і видих. Дихання під час вправ повинно бути ритмічним і рівним;
  • Після занять дайте м’язам розслабитися, не робіть силових вправ і не виконуйте важкої роботи, це може викликати перенапруження. Тепла ванна допоможе впоратися з крепатура і ефективно зніме хворобливі наслідки тренування.

 

Ефект від занять не змусить себе чекати – вже після декількох сеансів стретчинга ти будеш більш гнучким, а твої м’язи більш еластичними. Біль або незручність після перших занять почнуть зникати, поки не пропадуть зовсім. По досягненню певного рівня можна пробувати брати елементи вправ із занять класикою – це дозволить просунутися далі на шляху до бажаної еластичності тіла.

 

ПОДІЛИТИСЬ!
25
fb-share-icon31
20