Наш мозок влаштований так, що вважає роботу занадто складною, поки вона не розпочата. Через це ми часто втрачаємо мотивацію і відкладаємо справи. Цікаво, але один маленький крок – це навіть не 50, а цілих 80 відсотків успіху нашої задачі.

 

Це пояснює так званий ефект Зейгарник.

 

Суть його в тому, що людина краще запам’ятовує перервані дії, ніж завершені. Якщо ми почали справу, то вже не заспокоюємося, поки не закінчимо. А допоможуть нам в цьому прості методики:

 Правило 5 секунд

 

Рахуємо з 5 до 0. І так 5…4…3…2…1…0 і на нульовій позначці робимо перший мінімальний крок у нашій справі. Будь-яка інша цифра теж підійде.

 

 Входження в потік

 

Пишемо три найпростіших етапи, які потрібні, щоб почати роботу. Після трьох етапів ви можете відкласти завдання, якщо захочете – важливо зробити тільки ці три етапи. Етапи можуть бути найпростішими, наприклад «включити комп’ютер». Найчастіше далі робота триває до кінця.

 

 Штучний дедлайн

 

Перед роботою призначаємо час для демонстрації того, що ми зробили, людині, чия думка для нас дуже важлива. Наприклад, запрошуємо через тиждень почитати статтю, яка ще не написана. Як правило, це мотивує нас засісти за роботу, яка до цього відкладалася.

 

Дійте!

 

ПОДІЛИТИСЬ!
25
fb-share-icon31
20