Всі знають, що кардіо потрібно робити якщо хочеш схуднути. Якщо не розглядати питання ширше, то ідея правильна. Кардіо сесії збільшують добову активність та спалюють додаткові калорії. Окрім того, джерелом енергії під час аеробної роботи виступає саме жир. Про що нижче.
В інтернеті зараз безліч дискусій коли і як робити кардіо. В цій серії статей ми розставимо всі крапки над «І»
Коли краще бігати – вранці, ввечері, бігати 20 чи влаштовувати 2-х годинні забіги? Як бути з твердженням, що через кардіотренування мижна втратити м’язи, адже всі професійні бігуни худощаві? Бігати інтенсивно 5-10хв чи трусити підтюпцем годину?

Давайте детальніше поговоримо про те, які бувають типи кардіо і що таке глікоген.

Класичні кардіотренування діляться на 4 типи:

а) ранкове кардіотренування на порожній шлунок;
в) ранкове кардіотренування після сніданку;
с) вечірнє кардіотренування окремо;
d) вечірнє кардіотренування після силового тренування.

 

Тривалість кожного типу тренувань залежить від наявності глікогену в м’язах.
Глікоген – це продукт розчеплення вуглеводів, який зберігається в м’язах в якості швидкої енергії. Під час швидкої короткої пробіжки в роботу включається глікоген, а не жир. Завдяки глікогену ми відчуваємо енергію, бадьорість, силу в м’язах та їх наповненість. Чим більше ми виснажуємо сапаси глікогену, тим більше відчуваємо стан, близький до апатії – важкість в рухах, млявість.

Щоб залучити жир як джерело енергії, необхідно створити дефіцит глікогену. Ви можете знати це відчуття, якщо під час кардіо відчували раптову слабкість.
Це виражена ознака виснаження глікогену.

 

Створити дифііцит глікогену, щоб під час тренування, як основне джерело енергії, використовувалися жирові запаси, можна за допомогою наступних методик:

1. Довге кардіо (Дослідження вказують на залучення жиру для забезпечення роботи через 30-35 хв після початку пробіжки.);
2. Кардіо після силового тренування (Тут ви стаєте на доріжку уже витративши глікоген на силове тренування);
3.Ранкове кардіо на голодний шлунок (За ніч глікоген витратився на потреби організму).

 

Для того, щоб отримати чітке уявлення про те, що таке виснаження глікогену і як це можна відчути фізично – встаньте в 6 ранку і пробіжіться перед сніданком.

 

Щоб відчути що таке виснаження глікогену, одразу як прокинетесь – не поснідавши вийдіть на пробіжку. Перші метри бігу вам буде важко навіть переставляти ноги і з кожним кроком бажання повернутися пішки додому наростатиме.
Хвилин за 10 організм підлаштується , і підключить жирні кислоти для забезпечення роботи м’язів. Ви відчуєте «друге дихання».
Ранкова пробіжка, зазвичай, триває не більше 35хв.

 

Спробуйте кожен з методів та оберіть собі найбільш комфортний та ефективний.

У другій частині, поговоримо про переваги та недоліки різних типів карідонавантаження.

 

ПОДІЛИТИСЬ!
25
fb-share-icon31
20