Останнім часом спортивний спосіб життя набуває все більше прихльників. Але будь-який спорт, навіть при ідеальному дотриманні правил і техніки, часто буває пов’язаний з різноманітними травмами. Так що ж робити, якщо ваше тренування пройшло не зовсім вдало?

 

Перше і головне правило – ніякого самолікування.

 

Найправильніше в такій ситуації – відразу ж звернутися до лікаря. Наступні поради покликані не замінити похід  до лікаря, а допомогти вам якомога швидше повернути спортивну форму і впоратися з незначними ушкодженнями.

 

Отже, по-перше, не варто намагатися поставити самому собі діагноз, шукаючи поради в інтернеті. Ви напевно чули про “синдромі медичної енциклопедії”, а простори інтернету – найбільша з існуючих енциклопедій. Вписуючи свої симптоми в пошуковому вікні, ви ризикуєте не тільки помилитися з висновками, а й зіпсувати власні нерви. Найчастіше такі пошуки призводять тільки до того, що простий забій, який лікується холодним компресом, починає здаватися дуже серйозним захворюванням, що вимагає консиліуму мінімуму з трьох лікарів і дороге лікування в стаціонарі.

 

Далі, зробіть паузу, відпочиньте.

 

Хоча б на тиждень (або більше, якщо так порадить лікар) забудьте про важкі фізичні навантаження і дайте собі час відновитися. Не бійтеся, що ви втратите так важко здобутий прогрес. По-перше, за тиждень ваші спортивні показники не погіршаться, а по-друге, ви втратите набагато більше часу, якщо не до кінця вилікувана травма дасть знати про себе знову.

 

Ще одне важливе правило: не випробовуйте себе на міцність!

 

Коли вам вже здається, що ви повністю відновилися, вам може захотітися в цьому переконатися. Саме тут знаходиться прихований ризик повторної травми. Краще проявити надмірну обережність, ніж знову повернутися до початку лікування.

 

Не менш важливо дотримуватися помірності, повертаючись до фізичних вправ.

 

Не варто відразу ж займатися з тією ж інтенсивністю, з якою ви робили це до травми. Почніть з легкого навантаженням і поступово повертайтеся до звичного рівня. В цьому випадку діяти потрібно за принципом танго: спочатку крок назад, а потім два кроки вперед.

 

Будь-які мазі та інші медичні препарати варто застосовувати тільки за призначенням лікаря.

 

Оскільки різні травми вимагають різного лікування. Зі свого ж боку ви можете подбати про здоров’я суглобів і зв’язок, приймаючи збалансований вітамінно-мінеральний комплекс, а також препарати з колагеном або хондроїтин.

 

І не забувайте, що безпека будь-якого спорту в першу чергу залежить від обережності і дотримання техніки.

 

Не менш важливим аспектом профілактики травм є розминка та вправи на розтяжку.

 

Якщо ж так трапилось, що у вас є досвід лікування травм, поділіться цим у коментарях, іншим буде корисно почитати!

 

ПОДІЛИТИСЬ!
25