Привіт, шановні читачі!

 

Будь-яка жінка чи дівчина хоче бути красивою і стрункою. Але більшість з них навіть не підозрює, що важливу роль у схудненні і підтримці тіла в тонусі відіграє обмін речовин, він же метаболізм.

Досить часто проблема зайвої ваги обумовлена саме уповільненим обміном речовин.

Тому давайте розглянемо правила і способи, як прискорити метаболізм для схуднення в домашніх умовах, не докладаючи особливих зусиль.

 

Як їсти, щоб прискорити метаболізм для схуднення?

 

 

1. Їсти часто і невеликими порціями.

 

Значний проміжок часу між прийомами їжі (більше трьох годин) сприймається організмом як вимушена голодування, і він переходить в «режим економії» енергії, уповільнюючи швидкість обмінних процесів для збереження тієї самої енергії та запобігання голоду.

Їжу слід приймати через кожні 2-3 години маленькими порціями, щоб постійно тримати метаболізм «в тонусі».

 

2. Щоб налагодити обмін речовин, не можна голодувати.

 

Споживання їжі, сумарна калорійність якої в день становитиме менше тисячі кілокалорій, стане сигналом організму, що ви знаходити в режимі голодування, і він знову ж буде зберігати накопичену енергію за рахунок зменшення швидкості обміну речовин.

Згідно з дослідженнями, інтенсивність основного метаболізму в період голодування в середньому знижується на 25 – 30%.

А що вже говорити про інших побічні ефекти такого радикального обмеження в харчуванні? У цей час можливі запаморочення, загальна слабкість, голодні непритомності. Інтенсивні фізичні тренування в цей період практично виключені.

Так що робіть висновки і не попадайтеся на гачки Міфів здорового харчування!

 

 

3. Не пропускати сніданок.

 

Вночі усі системи організму людини продовжують роботу, але оскільки їжі в цей час не надходить, обмін речовин сповільнюється.

І якщо після довгої ночі клітини не отримають необхідну кількість поживних речовин у вигляді повноцінного сніданку, швидкість метаболізму в денний час залишиться приблизно на тому ж рівні, що і в нічний.

Тому, якщо ви бажаєте схуднути, ні в якому разі не відмовляйтеся від сніданку. Повноцінний і поживний сніданок не тільки прискорить ваш метаболізм, але і зарядить вас енергією на весь день.

У ранковому прийомі їжі обов’язково повинні бути присутніми повільні вуглеводи і білки.

4. Відмовитися від дієт.

 

Для нормальної життєдіяльності людині потрібна певна кількість поживних речовин (білків, жирів і вуглеводів).

А під час дієт, особливо монодієт або дієт, що виключають певні групи продуктів, організм не отримує потрібну кількість речовин, а значить і недоотримує енергії.

Тому він налаштовується на її запас, зменшує швидкість метаболізму і накопичує жир. Адже жир для організму – найкраще джерело енергії.

Як бачите, дієти ніяк не допоможуть схуднути, а скоріше навпаки – набрати зайву вагу у вигляді жирових відкладень. Про поліпшення обміну речовин також говорити не доводиться.

Забудьте про дієти! Міняйте свої харчові звички!

 

5. Щоб запустити обмін речовин для схуднення, потрібно чергувати калорійність.

 

 

Організм людини влаштований таким чином, що здатний адаптуватися до будь-яких змін. Тобто, якщо тривалий час ви будете дотримуватися однієї і тієї ж добової калорійності (зокрема зниженої), маючи на меті схуднення, ваш рівень метаболізму буде знижуватися.

Тому іноді (приблизно один раз в тиждень) варто давати організму відпочинок, вживаючи в їжу більш калорійні продукти або страви, щоб перевищити вашу звичайну норму калорій.

 

 

На цьому перша частина завершена. Далі буде..

 

Сподобалось? Став лайк та роби репост!

 

ПОДІЛИТИСЬ!
25
fb-share-icon31
20